تبلیغات
بلاغ - امر به معروف و نهی از منکر
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت. "
بنده چند شب پیش در مراسمی شرکت داشتم و در آنجا در باره گناه و قبر و قیامت صحبت میکردم و چند نفر که این ها را یا قبول نداشتند یا قبول داشتند بد و بیراه گفتند و تا جایی که هر چه بنده دلیل و حدیث ار ائمه و معصومین میگفتم، میگفتند: این ها بیفایده است تا جایی که ناسزا گفتند و بنده هم بعد از این کار زشت آنجا را ترک کردم. میخواستم بدانم که آیا شرکت در این مجالس جایز است زیرا من برای ارشاد به راه اسلام و امر به معروف و نهی از منکر این کار ها را کردم؟


حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

از اینکه توفیق امر به معروف و نهی از منکر نصیب شما شده برای شما موجب اجر و ثواب هست و نزد خدای بزرگوار و اولیاء دین علیهم السلام و شهداء روسفید و سربلند هستید.
البته شرعاً اگر در چنین محل و مکانهائی دعوت شوید ولی رفتن شما به آنجا ضروری نباشد و برایتان موجب اشکال نمیشود و نهی از منکر شما در آنها تأثیری نداشته باشد لزومی ندارد خود را به زحمت بیندازید و شاهد گناه دیگران باشید، ولی اگر از رفتنتان چاره ای نیست و بتوانید حتی یک نفر را از عقیده فاسد نجات دهید.
زیرا در حدیثی پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) میفرماید: هر كس امر بمعروف و نهى از منكر نماید، جانشین خدا در زمین و جانشین رسول اوست.
آقا أمیرالمؤمنین علی (علیه السلام) میفرماید: در راه دین خدا از سرزنش ملامتگران نترسید،اگر کسی بخواهد علیه شما اقدامی کند و ستمی بر شما وارد آورد،خداوند (در حمایت شماست و او) کافی است شما را.
ابوذر غفاری(ره) از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلّم) می خواهد وی را پند و اندرز دهد و راهنمایی کند، پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: حقّ را گرچه به مذاق برخی تلخ باشد بگو؛ ابوذر می گوید: گفتم بیشتر پندم دهید. رسول خدا فرمود: در راه خداوند از سرزنش هیچ کس هراسی به دل خویش راه مده.

-------------------------
منبع:سایت معظم له
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 9 شهریور 1395 | توسط : محمد غلامی | نظرات()